Items home
EnglishFrenchDutchSpanishGermanItalianChineseTurkishPolishUSA
O EQA
Struktura QCMD

O EQA

Cele i przeznaczenie programów EQA
Celem programów EQA QCMD jest ocena zdolności laboratorium do używania technologii biologii molekularnej w kontekście klinicznym. Osiąga się to poprzez dostarczanie laboratorium serii próbek naśladujących ważne próbki wzorcowe. Od laboratorium wymaga się przebadania tych próbek w rutynowej procedurze postępowania i wysłania wyników badań do QCMD. Ten proces oceny pomaga w identyfikacji sposobów osiągnięcia najlepszej jakości w praktyce laboratoryjnej.
Ogólne cele programów QCMD i EQA to:
  • Dostarczanie programów EQA dla najistotniejszych klinicznie celów możliwych do detekcji metodami biologii molekularnej.
  • Dla tych obszarów klinicznych dostarczanie wyników określających ogólną sprawność laboratorium.
  • Dostarczanie, na życzenie, w celu monitorowania sprawności laboratorium informacji odpowiednim organom nadzoru i, jeśli jest to wymagane, poszczególnym laboratoriom.
  • Dostarczanie informacji zwrotnych i ciągła edukacja w obszarze kontroli jakości badań molekularnych EQA
  • Rozwój pilotażowych studiów EQA bezpośrednio lub we współpracy z innymi dostawcami EQA i /lub uznanymi ekspertami naukowymi, w celu rozwoju badań dla określonych celów molekularnych i technologii.
  • Dostarczanie informacji wspomagających przepisy dotyczące wymagań w laboratorium lub dla wspomagania procesów akredytacji laboratoriów.
Unit 5, Technology Terrace, Todd Campus, West of Scotland Science Park Glasgow G20 0XA Scotland, UK
Tel: +44 (0)141 945 6474 Fax: +44 (0)141 945 5795 Enquiry Form